Bohaterowie

Nevan Everdeen (18l.)
Nevan jest bardzo zamknięty w sobie. Jest taki, ponieważ jest adoprowany. Mama powiedziała mu o tym, gdy miał 10lat. Dwa lata potem jego matka zmarła. Ojca nigdy nie poznał. Od tego momentu ma mało przyjaciół, są nimi tylko Thresh i Gideon. Jest raczej typem samotnika, mimo to bardzo chce mieć dziewczynę, jednak w stej sferze też się zawiódł. Każda Go oszukiwała mimo, że na to sobie nie zasłużył. Długo porefi chować urazę, jest bardzo pamiętliwy. Opisuje siebie jako "najlepszego z beznadziejnych". Jest bardzo wymagający i surowy. Miewa myśli samobójcze.
"Śpiączka to miły stan. Dob­rze w niego za­paść, kiedy nie można się zde­cydo­wać: żyć czy umierać."
 Thresh Shepherd (19l.)
Tylko wyglądem przypomina grzecznego chłopca. Tak naprawdę to czarny charakter tej grupki przyjaciół. Lubi się bić. Ma różne szalone pomysły, które niekoniecznie dobrze się kończą. Nie przejmuje się tym co będzie jutro. Żyje dniem dzisiejszym. Dwa razy powtarzał trzecią klasę gimnazjum, jak sam twierdzi, to dwa lata stracone z jego barwnego życiorysu. Nevan nie jest zwolennikiem jego pomysłów, przez co często się kłócą. Jest bratem Gideon'a, a zarazem jego przyjacielem.
"W życiu piękne są tyl­ko chwile."
 Gideon Montrose (18l.)
Przeciętny młody człowiek. Niestety w pewnych sytuacjach pozbawiony własnego zdania. Często ulega bratu. On jest jego autorytetem. Ciężko jest go zranić. Bywa też uparty jak osioł. Ma trudny i ciężki charakter. W życiu najważniejsza jest dla niego przyjaźń, dopiero na drugim miejscu jest miłość. Jest chłopakiem Aleshy. Są parą od trzech lat. Jednak coś wkrótce się posypie. Jego marzeniem jest mieć siódemkę dzieci. Kto spełni jego marzenie?
"Cisza przy­jacielu, roz­dziela bar­dziej niż przes­trzeń. Cisza przy­jacielu nie przy­nosi słów, cisza za­bija na­wet myśli"

 Yvonne Sapple (17l.)
Przyjaciółka Thresh'a. Jest bardzo otwarta, uczynna i pomocna. Bardzo przyjacielska. Trusno jej nie polubić. Bardzo mądra. Większość czasu spędza na nauce, ale dla Thresh'a zawsze znajdzie czas. Zakochuje się w nim.
"Między mężczyzną a ko­bietą przy­jaźń nie jest możli­wa. Na­miętność, wro­gość, uwiel­bienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń."
Alesha Wood (18l.)
Roześmiana nastolatka. Ma wielu przyjaciół, ale i sporo wrogów. Nie patrzy na to, czy jej słowa kogoś ranią. Ona po prostu wyraża swoją opinię. Kiedyś los się na niej za to zemści.

3 komentarze:

  1. Alesha... fajne imię! :D
    I opis też do mnie pasuje. Tylko zdjęcie trochę nie takie...

    OdpowiedzUsuń